Seagate 3.5

Editör Puanı
4
Can Erdil Şentürk
İnceleyen Can Erdil Şentürk

Hard disk denildiğinde dünyanın en eski üreticilerinden ve akla gelen ilk isimlerden olan Seagate yeni nesil sabit disklerinde klasik sabit disk yapısını SSD'lerdeki teknoloji ile birleştiriyor.

Seagate 3.5" 2TB SSHD SATA 3.0 64MB Cache 7200RPM Hibrit Sabit Disk 2TB depolama alanının yanında 8 GB kapasitesinde bir alanı SSD olarak sunuyor. Bu alanda kullanılan yüksek hızlı NAND flash bellekler bulunmakta ve veri okuma ve yazma hızını oldukça arttırmakta. Seagate'nin Adaptive Memory teknolojisi sayesinde en sık kullanılan veriler tanımlanarak NAND flash bölümde saklanıyor ve bu verilere erişim çok dhaa hızlı gerçekleşiyor. Bu sayede sisteminiz de komutlarınıza daha seri bir şekilde cevap veriyor.

Diskin sahip olduğu 2TB depolama alanı da masaüstü sistemler için oldukça yüksek bir kapasite. 7200RPM okuma performansına sahip sabit disk depolama birimini SSD kısmını kullanmadan bile depolamada performans kaybı olmadan kullanabilmenizi sağlıyor.

Sabit diskin SATA 3 arayüzü eğer aynı özelliğe sahip bir anakartınız varsa olabilecek en yüksek veri transfer hızını vaad etmekte.

Özellikler
Disk Kapasitesi 2TB
HDD Dönüş Hızı 7200RPM
Ön Bellek 64MB
Kullanım Alanı PC
Bağlantı Özellikleri SATA 3.0

Seagate 3.5 için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.